Hrvatska zaklada za znanost (www.hrzz.hr) najveća je hrvatska organizacija za financiranje znanstvene djelatnosti, koja trenutačno financira više od 600 znanstvenih projekata na hrvatskim visokoškolskim institucijama i znanstvenim institutima.

Važan dio HRZZ-ove redovite djelatnosti čini i „Program razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti”, u okviru kojega se financira zapošljavanje mladih istraživača u svojstvu asistenata na znanstvenim projektima

HRZZ želi promicati rad ovih mladih znanstvenika te je u tu svrhu pokrenuo aktivnost pod nazivom PhD Café/Doktorandi u kafiću. PhD Café održavat će se redovito u Zagrebu, Rijeci, Splitu i Osijeku, a zamišljen je kao neformalno druženje HRZZ-ovih doktoranada, ali i svih koje zanima što se trenutačno događa u hrvatskoj znanosti. Na svakom PhD Caféu nekoliko doktoranada predstavit će svoja istraživanja svojim kolegama i svim zainteresiranima.

Splitska izdanja PhD Caféa održavat će se u utorak 10. ožujka s početkom od 17:30 u caffe baru Tinel.

Izlagači na Split Phd Café #1:

·       Igor Talijančić (Institut za oceanografiju i ribarstvo) - Utjecaj akvakulture na lokalne morske populacije

·       Katarina Lukšić (Institut za jadranske kulture i melioraciju krša) - Morfološka i genetska raznolikost divlje loze (Vitis vinifera subsp. sylvestris Gmel Hegi) u Hrvatskoj

·       Anja Ančić (Medicinski fakultet, Sveučilište u Splitu) - Uloga proteina Spartan u replikaciji DNA

·       Blanka Roje (Medicinski fakultet, Sveučilište u Splitu) - Uloga upale u razvoju zloćudnih tumora mokraćnog mjehura