Treći međunarodni znanstveni skup Knjiga i društvo: socijalna, filološka i intelektualna povijest i sadašnjost knjige održat će se u Splitu od 26. do 27. rujna 2017. godine u palači Milesi, u organizaciji Odsjeka za hrvatski jezik i književnost Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Splitu te Nacionalne i sveučilišne knjižnice, uz potporu Književnoga kruga Split.

Skup se održava u sklopu manifestacije 29. knjiga Mediterana, a svrha je raspraviti teorijska i praktična pitanja vezana uz ulogu knjige, odnosno potaknuti dijalog o njezinu utjecaju u prošlosti i sadašnjosti te izglede u budućnosti.

Bitne promjene koje se događaju u području proizvodnje i raspačavanja knjige, širenje i nadmoć medija, razumijevanje jedinstvenosti transmedijskoga čitanja te razvoj nove discipline koja otvara historijsku budućnost knjige, potaknule su u svijetu brojne rasprave o prošlosti i sadašnjosti knjige kao generičkoga medija.

Skup će se baviti sljedećim temama, kao što su Filološki pristup knjizi, Knjiga i društvo, Književnost i komunikacija knjigom, Knjiga i čitatelj, Globalizacijski procesi i knjiga i Problemi digitalne knjige.
Više na linku: http://www.nsk.hr/treci-medunarodni-znanstveni-skup-knjiga-i-drustvo-socijalna-filoloska-intelektualna-povijest-i-sadasnjost-knjige/