U 2017. godini po četvrti put se organizira veliki volonterski maraton u Hrvatskoj, a ujedinit će snage mladih iz Zagreba, Splita, Sinja, Zadra, Dubrovnika i Osijeka tijekom tri dana – od 12. do 15. listopada 2017. godine.
U projektu „72 sata bez kompromisa“ mladi stavljaju sebe, svoje vrijeme i sposobnosti na raspolaganje za konkretne volonterske akcije te pritom promiču općeljudske vrijednosti.
Planirane su raznolike akcije: radionice za mlade, posjeti različitim skupinama ljudi, pomaganje starijima i nemoćnima, čišćenje i uređivanje domova, parkova i okoliša škola, vrtića, prikupljanje sredstava za siromašne, ekološke akcije, kreativne radionice s djecom te druge aktivnosti.
U tri godine odvijanja volonterskog projekta „72 sata bez kompromisa“ sudjelovalo je više od 3000 mladih u više od 350 akcija, surađujući s brojnim udrugama civilnog društva, socijalnim ustanovama te školskim institucijama.
„72 sata bez kompromisa“ je međunarodni volonterski projekt koji animira mlade i promiče solidarnost, zajedništvo, kreativnost i volonterstvo. Projekt je osmišljen i pokrenut u Njemačkoj 1995. godine kada je nekoliko mladih odlučilo pronaći način kako potaknuli vršnjake na volontiranje i beskompromisno, bezuvjetno davanje drugima, posebice onima na marginama društva, diskriminiranima, siromašnima, potrebitima.
A od tada već godinama okuplja tisuće mladih diljem Europe koji zajedničkim snagama preobražavaju svoju mjesnu zajednicu volonterskim akcijama. U Europi je projekt ostvaren u desetak zemalja: Njemačkoj, Austriji, Češkoj, Slovačkoj, Mađarskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Italiji, Švicarskoj... Hrvatska će se ponovno pridružiti tom nizu zemalja te će od 12. do 15. listopada mladi pokazati snagu zajedništva i solidarnosti.
Više na: http://72sata.hr/