Međunarodni Dan bijelog štapa prilika je da osnažimo svijest o postojanju osoba u našem društvu koje su slabovidne ili potpuno slijepe. Kako izgleda njihova svakodnevnica? S kakvim problemima se susreću? Što ih motivira? Kako je biti student u takvim okolnostima?
Dan ćemo obilježiti prigodnim susretom u Sveučilišnoj knjižnici na kojemu će nam svoja iskustva prenijeti naši studenti Ela Barišić, studentica prve godine engleskog i talijanskog na FFST-u, višestruka prvakinja države u brzini čitanja brailleova pisma, te Lucija Brešković, slabovidna studentica katoličkog bogoslovnog fakulteta, paraolimpijka koja je na prošlogodišnjoj paraolimpijadi u Riu osvojila izvrsno peto mjesto u svojoj judo kategoriji (70 KG, slabovidni). Nazočnima će se obratiti Ivan Bogdanović, voditelj ureda za studente s invaliditetom Sveučilišta u Splitu i Damir Smajo, predsjednik Županijske udruge slijepih Split.