Izvrsno predavanje Olje Martinić u ponedjeljak 16. listopada s velikim zanimanjem su popratili brojni studenti i ostali zainteresirani građani. Naglasak predavanja koje je ova iskusna nutricionistica i dijetetičarka održala povodom Svjetskog dana hrane, bio je na pravilnoj i uravnoteženoj prehrani  među studentskom populacijom. Studentski način života često može donijeti dodatni stres i napor, koji je potrebno držati pod kontrolom putem prehrane koja ne smije izgubiti kvalitetu. Znakovi koji bi mogli ukazivati na probleme sa crijevima najčešće su promjene na koži, alergije, dijabetes itd… Kvalitetna prehrana podrazumijeva izbalansirane obroke, puno povrća, što manje konzumnih šećera, umjerena konzumacija mliječnih proizvoda i prerađevina, te barem jedan kuhani obrok dnevno. S lošim načinom prehrane povezan je sindrom kroničnog umora i sindrom probušenih crijeva. Takva stanja, nastaju zbog dugog perioda loše prehrane koja naš organizam ne puni energijom, već ga dodatno opterećuje. Na kraju predavanja studenti su postavljali brojna pitanja, tražili savjete i preporuke kako poboljšati ili riješiti neke svoje dileme ili probleme koji se tiču upravo prehrane.