U četvrtak, 21.12.2017. u dvorani Medicinskog fakulteta održan je humanitarni koncert Božić na Sveučilištu. Nastupili su orkestar i solisti Umjetničke akademije, gošće Helena Gudelj i solistica Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu Antonija Teskera, te Sveučilišni pjevački zbor Silvije Bombardelli. Orkestrom je ravnao maestro Frane Kuss, a zborovođa je Anamarija Tadin. Većinu aranžmana izvedenih božićnih skladbi potpisao je Deni Pjanić. Koncert je održan u sklopu humanitarne akcije Dobro srce studenata Splita koja se po deveti put provodi na splitskom Sveučilištu, u partnerstvu s Caritasom splitsko makarske nadbiskupije. U sklopu akcije koja je počela 11. prosinca 2017. prikupljana je hrana, odjeća i ostale potrepštine te financijska sredstva, a sve će biti donirano studentima slabijeg imovinskog stanja. Sav prihod od ulaznica za koncert također će biti uplaćen u istu svrhu. Studenti su i ove godine pokazali veliko srce i dali značajan doprinos da akcija bude uspješna, uz operativnu podršku Studentskog centra, uprave Sveučilišta, i sviju sveučilišnih sastavnica.