U petak, 2.veljače 2018. održano je predstavljanje javnozdravstvenog projekta "Plakati za dušu" koji već nekoliko godina provodi Nastavni zavod za javno zdravstvo splitsko-dalmatinske županije, Služba za mentalno zdravlje. Projekt ima za cilj zaštititi i poboljšati zdravlje djece i mladih, putem interaktivnih plakata, poticati borbu protiv svih vrsta ovisnosti.
Brojni srednjoškolci i njihovi nastavnici poslušali su kraće predavanje na temu "Vizualna komunikacija i jezik novih medija" koje je održala viša predavačica na Umjetničkoj akademiji u Splitu mr.sc.Barbara Gaj. Projekt putujuće izložbe Plakata za dušu predstavila je Mirela Grbić, stručna suradnica Službe za mentalno zdravlje.
Nazočnima je najuspješnije plakate proizašle iz projekta predstavila mr.spec.Vedrana Ždero, klinički psiholog OŠ Stobreč, te Marica Garmaz, psiholog u OŠ Stjepana Ivičevića u Makarskoj.