U srijedu, 14. ožujka 2018. u 19:00 sati u multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice održat će se forum na aktualnu temu kvalitete zraka i gospodarenja otpadom u Splitu.
Ekologija - Kvaliteta zraka - Karepovac - Utjecaj na okoliš - Odvojeno prikupljanje otpada
Govornici:
prof. dr. sc. Stanko Uršić
prof. dr. sc. fra Ante Vučković
dr. sc. Juraj Kamenjarin
Željko Jurlin
Moderator:
doc.dr.sc Hrvoje Kalinić
Plan tema:
Motivacija za bavljenje ekološkim temama
Mjerenje kvalitete zraka u Splitu
Sanacija Karepovca i studija utjecaja na okoliš
Sustav za odvojeno prikupljanje otpada
Nakon uvodnih izlaganja predavača biti će prilika za pitanja sudionika i rasprava (forum) o njima.
ORGANIZATORI: KRIZNI EKO STOŽER SPLIT, AKADEMSKI KRUG SKAC_ST, SKAC_ST (STUDENTSKI KATOLIČKI CENTAR SPLIT)

O PROJEKTU

Nakon 4 godine od  prvog Sveučilišnog foruma (22.1.2014.) na kojem je gost predavač bio prof. dr. sc. Davor Pavuna i moderator prof. dr. sc. Ivan Tadić, a koji je okupio preko 1100 posjetitelja, radosno vam javljamo da se projekt splitskih Sveučilišnih foruma nastavlja.
Projekt sveučilišnih foruma ima za cilj potaknuti razmišljanje o najkompleksnijim pitanjima znanosti i vjere te, sučeljavajući priznate znanstvenike, omogućiti interdisciplinarni pristup postavljenim tezama.
Konačno, postavljanjem fundamentalnih ljudskih pitanja želimo podići i akademsku kulturu na jednu, za naše okruženje, novu razinu, uspostaviti nove oblike suradnje u akademskom okruženju kao i znanstvenu kreativnost koju Republika Hrvatska kao članica Europske unije mora njegovati među akademski obrazovanim građanima.

Pozivamo sve mlade da dođu i aktivno se uključe u forum.