U četvrtak 5. travnja 2018. u Sveučilišnoj galeriji "Vasko Lipovac" svečano je otvorena izložba Željka Bubala "Postojanje u različitosti". Izložbu je predstavila kustosica Mirela Duvnjak, davši sažeti presjek umjetnikova stvaralaštva od kraja osamdesetih godina do danas, s naglaskom na recentno stvaralaštvo. U ranijem razdoblju svog stvaralačkog opusa Bubalo njeguje topli tonalitet, ostvarujući melankoličnu notu. Na njegovom slikarskom putu s vremenom je ekspresivnost boje postala krucijalno obilježje njegovih radova, čemu svjedoče i recentni radovi izloženi u prostoru Galerije. Ravnateljica Sveučilišne knjižnice u Splitu Mirta Matošić pozdravila je nazočne i u ime Sveučilišta u Splitu, te proglasila je izložbu otvorenom. U glazbenom dijelu programa nastupila je studentica solo pjevanja pri Umjetničkoj akademiji u Splitu, Gabrijela Deglin, uz glazbenu pratnju prof. Zorana Velića. Izložba je realizirana uz financijsku potporu Grada Splita i splitsko-dalmatinske županije, a svi zainteresirani mogu je pogledati do 15. travnja.