Drugu godinu za redom na Umjetničkoj akademiji u Splitu održava se Međunarodni festival glumačkih akademija - Diplomci 2018. Od 4. do 9. svibnja 2018. godine na Sceni A Umjetničke akademije, Zagrebačka 3, posjetitelji će imati priliku vidjeti izvedbe studenata glumačkih Akademija iz Zagreba, Osijeka, Linza te Splita.
Otvorenje Festivala upriličit će se u petak 4. svibnja u 20 sati (Scena A, Zagrebačka 3), predstavom A.P.Čehova  Galeb;, Akademije dramskih umjetnosti u Zagrebu, mentor Bobo Jelčić.
Ulaz na sve predstave je slobodan!

Program Festivala:
4. svibnja u 20 sati, A.P.Čehov: Galeb; ADU Zagreb, mentor Bobo Jelčić.
5. svibnja u 19 sati, Murray Schisgal: Tigar; UMAS Split, mentor Goran Golovko.
6. svibnja u 20 sati, Heimatabend; Anton Bruckner Privatuniversität Linz, mentor Aleksandar Acev.
7. svibnja u 20 sati, Murray Schisgal: Ljubaf; UMAS Split, mentor Goran Golovko.
8. svibnja u 20 sati, Ivan Viripajev: Kisik; UAOS Osijek, mentor Robert Raponja.
9. svibnja u 20 sati, Miljenko Smoje: Roko i Cicibela; UMAS Split, mentor Milan Štrljić.

6. i 7. svibnja u 10 sati, prof. Aleksandar Acev održat će radionicu Pokret i fizička gluma (Movement and physical acting), Zagrebačka 3