Povodom Dana hrvatskih knjižnica, koji se obilježava 11. studenoga, i Mjeseca hrvatske knjige, u Sveučilišnoj knjižnici održat će se 13.11.2018. tribina za sve ljubitelje „devete umjetnosti“,  „Svijet stripa“.
U sklopu tribine predstavit ćemo hrvatski strip „Tajna bijele planine“ i njegove autore: Vladimira Davidenka, akademskog slikara i crtača stripa, te Milka Peku, scenarista stripa.
Osim autora predstavljenog stripa, na tribini sudjeluju i Ivica Ivanišević, književnik, novinar i publicist, te Damir Ercegović, prof. likovne kulture i crtač stripa, koji će ujedno i moderirati program. Na tribini će biti riječi o ulozi i značenju stripa u popularnoj kulturi te o današnjem statusu stripa u Hrvatskoj, a predviđeno je i vrijeme za raspravu. Tribina će se održati u sjevernom tornju Knjižnice, 2.kat,  a početak je u  19:00 sati.