Studentski centar Sveučilišta u Splitu i Ured za studente s invaliditetom Sveučilišta  u Splitu pozivaju vas na tribinu „Svakome se to može dogoditi“ koja se organizira 04. 12. u 18:00 h u multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice u Splitu (Ruđera Boškovića 31). Povod za organizaciju tribine je međunarodni dan osoba s invaliditetom koji se obilježava svake godine 03. 12. Cilj ove tribine je porazgovarati o tome je li  okolina dovoljno pripremljena na život s  osobama s invaliditetom, je li sustav dovoljnu pažnju pridaje roditejima djece s teškoćama u presudnom momentu kad roditelji saznaju da će njihovo dijete provesti svoj život s izazovom invalidnosti ili teškoćom u razvoju, radi li se dovoljno na razvijanju socijalnih vještina osoba s invaliditetom, te što je također vrlo bitno, koliko sustav uspije pripremiti osobe koje su svoj invaliditet stekle naknadno.
Na tribini sudjeluju:
Ante Raos Dugogodišnji borac za prava i mogućnosti osoba s invaliditetom
Profesorica Mirjana Nazor: psihologinja
Marko Klarić: Predsjednik Hrvatske udruge slabovidnih vidim
Marin Živaljić: student pravnog fakulteta Sveučilišta u Splitu
Ivan Tokić: osoba koja je do nedavno pripadala u skupinu osoba s neviddljivim invaliditetom
Kornelija Livaja: novinarka koja je uslijed moždanog udara postala osoba s invaliditetom
Kako bi poruke s tribine bile odaslane što većem broju ljudi molimo vas da svojom nazočnošću uveličate ovu tribinu, te da izvještajem s nje svi zajedno pošaljemo poruku kako osobe s invaliditetom nisu niti superheroji koji ruše sve prepreke pred sobom, niti marginalci koje društvo treba žaliti.