U organizaciji splitske udruge MoSt koja brine i skrbi o splitskim beskućnicima, Studentskog zbora FGAG-a te uz potporu Fakulteta građevinarstva arhitekture i geodezije u srijedu, 10. travnja 2019. godine od 20:00h u velikom amfitetatru FGAG-a će se po drugi put održati jedinstvena akcija na splitskom Sveučilištu - Humanitarno kino "Srce FGAG-a".
Ovom akcijom se želi zainteresirati i podignuti svijest studenata i javnosti o problemima beskućnika te prikupiti donacije u vidu hrane i higijenskih potrepština. Donacije će se prikupljati na ulazu u kino.
Filmovi koji će se prikazivati su domaće produkcije su:
- kratkometražni film „Lica grada“- autora naših studenata Božić Kudrić, Ćaleta, Džajić, Jureškin.
- kratkometražni film „Plodovi ljubavi“ - Ivan Trpimir Lozić
- dugometražni film „Život je truba“- nagrađivanog scenariste i autora Antonia Nuića.
Osim filmova i donacija održat će se besplatna lutrija za sve okupljene, a brojne nagrade osigurali su brojni partneri projekta.