U petak, 31. svibnja 2019. predstavnici Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija podijelili su 35 večernjih obroka splitskim beskućnicima u prihvatilištu udruge MoSt. Večera je kao i obično pripremljena u menzi Index, a ova donacija u sklopu akcije pretposljednja je u ovoj akademskoj godini. Ovo je treća akademska godina u kojoj Sveučilište, tj. sve njegove sastavnice provode ovu humanitarnu akciju, a samo u ovoj akademskoj  godini do 7. lipnja 2019. donirano će biti ukupno 665 toplih obroka. Malo je potrebno da bismo nečiji dan učinili radosnijim i ljepšim, i sigurni smo da su ovakve aktivnosti na Sveučilištu potakle i mnoge druge da se na sličan način uključe u humanitarni rad koji oplemenjuje i pomagatelje i one kojima se pomaže.