U ponedjeljak, 4.prosinca održana je tribina i susret povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom pod nazivom Svi smo mi biseri iste splitske kadene. Nazočne je pozdravila ravnateljica Mirta Matošić, a uvodnu riječ je imao Ivan Bogdanović, voditelj Ureda za studente s invaliditetom Sveučilišta u Splitu. Knjižničarka Margita Puharić održala je prigodnu prezentaciju. Marko Klarić podijelio je svoje iskustvo kao osoba s oštećenjem vida koja danas radi u gradskoj knjižnici. Zatim se skupu obratila prof. Mirjana Nazor, i u nadahnutom obraćanju istaknula na važnost rušenja barijera, kako fizičkih tako i onih mentalnih, tj.postojećih predrasuda. Ada Reić, predsjednica udruge Prijatelj naglasila je da i dalje postoji potreba aktivističkog djelovanja u našem društvu koje nedovoljno shvaća i zna o potrebama osobama s invaliditetom.