Na sjednici Vlade Republike Hrvatske održanoj petak 4. svibnja u Banovini potpisani su ugovori čija je vrijednost veća od 1,5 milijardu kuna i zaključci po kojima će u Split i Splitsko-dalmatinsku županiju biti uloženo 400 milijuna kuna. Rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Šimun Anđelinović tom prilikom potpisao je s prof. dr. sc. Blaženkom Divjak, ministricom znanosti i obrazovanja te Tomislavom Petricom, ravnateljem Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu dva projekta.
Riječ je o projektima „Funkcionalna integracija Sveučilišta u Splitu, PMF-ST, PF-ST te KTF-ST kroz razvoj znanstveno-istraživačke infrastrukture u Zgradi tri fakulteta“ u vrijednosti od 85,1 milijun kuna, kojim se nabavlja znanstvena oprema za tri fakulteta Sveučilišta u Splitu i uvelike rješava problem trenutnog nedostatka znanstveno-istraživačke opreme u novoj Zgradi tri fakulteta za obavljanje znanstvenih istraživanja i jačanje suradnje s gospodarskim sektorom i „Implementacijom suvremene znanstveno-istraživačke infrastrukture na FGAG do pametne specijalizacije u zelenoj i energetski učinkovitoj gradnji“, u vrijednosti 84,5 milijuna kuna, kojim će se, među ostalim, opremiti 11 laboratorija novom znanstvenom opremom.

Fotografije: Nenad Majstorović, Grad Split