U utorak, 5. lipnja 2018. godine u multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice u Splitu održano je svečano potpisivanje ugovora o stipendiranju Središnjeg državnog ureda za pripadnike hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske. Stipendije je dobilo nešto više od 20 studenata koji studiraju na splitskom sveučilištu, a sukladno Sukladno Odluci o dodjeli stipendija studentima - pripadnicima hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske za akademsku godinu 2017/2018. Od 2400 zahtjeva, ukupno su dodijeljene 502 stipendije studentima koji studiraju na javnim visokim učilištima u Hrvatskoj i BiH kako je naglasio gospodin Darijo Magdić, načelnik  Sektora za provedbu i nadzor programa i projekata Hrvata izvan Republike Hrvatske pri Središnjem uredu. Čestitao je svim ovogodišnjim splitskim stipendistima, i dodao kako su stipendije svojevrsna  nagrada za izvrsnost, ali i poticaj za osobni razvoj, te što kvalitetnije stjecanje znanja i vještina koje će im zasigurno biti od koristi kad se vrate u svoje matične sredine. Stipendije su dodjeljivane prema socijalno-ekonomskim kriterijima, i kriteriju izvrsnosti.