U petak, 21. rujna 2018. u 11:30 sati u Sveučilišnoj galeriji "Vasko Lipovac" svečano je otvorena izložba donacije "Crtačev dnevnik" akademskog kipara Ivana Branka Imrovića.
Ova izložba donacije Grafičkoj zbirci Sveučilišne knjižnice u Splitu sastavljena je od 85 djela iz opusa Crtačev dnevnik koje je akademski kipar i crtač Ivan Brankao Imrović darovao Sveučilištu u Splitu i njegovoj knjižnici. Donaciju dijela tog opusa čine dvije temeljne kompozicije;  Prva, Crtačev dnevnik: Splitska kompozicija (2018. – 1976. A. D.) sadrži cikluse: Modeliranje mora, Modeliranje prirode; Dnevnik kaosa, U potrazi za svetim; natječajne radove za spomenike, radove s Akademije i Crteže u boci. Druga je kompozicija Crtačev dnevnik: Lik žene (1986. – 1989. )
Izložbu je predstavila akademska kiparica Iva Dijana Sesartić, a o značaju donacije govorio je prof.dr.sc. Branko Matulić, koji je ujedno i otvorio izložbu.