U petak 30.11. započinje 22. Međunarodni zborski festival  Cro Patria 2018. Pripremljen je bogat program s predavanjima, koncertima, okruglim stolom i završnim natjecanjem u nedjelju 2.12. u Hrvatskom narodnom kazalištu na kojem sudjeluje i Mješoviti zbor Umjetničke akademije u Splitu pod ravnanjem mo. Vlade Sunka.
PROGRAM:
Petak, 30. 11. 2018.
16:00 sati  Predstavljanje programa 22. Međunarodnog zborskog festivala – Ana Domančić Krstulović (predsjednica Glazbene mladeži Split) i Marin Kaporelo (ravnatelj Glazbene mladeži Split) – Glazbeni odjel Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu (Visoka – Fausta Vrančića 19, Split)
16:15 sati  Predavanje Claude Debussy i hrvatska glazba – dr. sc. Zdenka Weber (muzikologinja i diplomatkinja) – Glazbeni odjel Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu (Visoka – Fausta Vrančića 19, Split)
Subota, 1. 12. 2018.
18:00 -19:00 sati  Zimski akvarel – paljenje prve svijeće i otvaranje Adventa u Splitu – sudjeluju zborovi gosti Festivala – Đardin, otvorena pozornica
19:30 sati  Koncert na dar Claudio Monteverdi,  Vespro della beata Vergine – Vokalno-instrumentalni sastav Antiphonus, dirigent Tomislav Fačini –  crkva sv. Dominika
Nedjelja, 2. 12. 2018.
12:00 sati Okrugli stol/forum  Zborski inkubator – razgovor sa skladateljima, dirigentima, članovima žirija, predstavnicima zborova o problematici zborskog stvaralaštva i djelovanja u Hrvatskoj i svijetu – Muzej Ivana Meštrovića (Šetalište Ivana Meštrovića 46, Split)
19:00 sati Završno natjecanje Canticum novum – Hrvatsko narodno kazalište u Splitu (Trg Gaje Bulata 1, Split)
Ulaznice na završno natjecanje su besplatne i mogu se preuzeti na blagajni Hnk Split, a program završnog natjecanja je u prilogu