Sa zadovoljstvom najavljujemo zanimljiv koncert u okviru projekta Male koncertne sezone u Sveučilišnoj galeriji Vasko Lipovac 2018. Koncert će u petak 21. prosinca s početkom u 19:00 sati održati Mirko Škarica, student treće godine preddiplomskog studija odjela za harmoniku na Akademiji izvođačkih umjetnosti u Bratislavi. Harmoniku studira u klasi jednog od najrespektabilnijih profesora harmonike u Europi - Borisa Lenka. Srednju školu završio je u Makarskoj u klasi profesora Dalibora Boljuna. Za vrijeme srednjoškolskog obrazovanja, kao i sada na fakultetu, osvajao je mnoge značajne nagrade na prestižnim domaćim i stranim natjecanjima. Nemamo često priliku čuti ovaj veličanstven instrument u ovakvom izdanju, a naš gost ujedno je solist uz pratnju orkestra Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu na predstojećim novogodišnjim koncertima u splitskom teatru.

Program koncerta:
Václav Trojan: Razrušena Katedrala