U ponedjeljak 17. prosinca 2018. svečano je otvorena izložba “Morski čovik”  u Sveučilišnoj galeriji “Vasko Lipovac”. Izložba je realizirana u organizaciji Udruge Invictus Mare, Sveučilišta u Splitu, Pomorskog fakulteta u Splitu, Studentskog zbora Sveučilišta, Sveučilišne knjižnice u Splitu te Sveučilišne galerije "Vasko Lipovac".
Izloženi su radovi odabrani na prvom foto video natječaju''Morski čovik'' u organizaciji Udruge Invictus Mare koji je trajao od 27.10.2018. do 08.12.2018., a birani su po kriteriju da ističu bogatstvo života na moru, koje naše društvo čini predivnim, intrigantnim i inspirativnim mjestom. Autori su zabilježili zanimljive detalje, kulturnu baštinu, tradiciju manjih mjesta usko vezanih uz more. Uz fotografije, u galeriji su izloženi video radovi, telegraf, kompas, knjige s pomorskim pričama iz 1884. godine, skenovi iz peljara iz 1804. godine, stara pisma pomoraca i njihovih najbližih, stare razglednice i dječji radovi na temu ”Morski čovik” iz DV Tamarin. Također, izloženi su modeli Minolopalagač – MINELAYER (BSO) i m/b ”ORANGE STAR” iz Brodosplita.  Izložba ”Morski čovik” je humanitarno- prodajnog karaktera. Sav novac prikupljen od prodaje fotografija ide za potrebe Skloništa za žene i djecu – žrtve obiteljskog nasilja pri Caritasu splitsko-dalmatinske nadbiskupije.