U sklopu aktivnosti Festivala znanosti Sveučilišna galerija „Vasko Lipovac“ pripremila je grafičku radionicu. Radionica dubokog i visokog tiska usmjerena je ponajprije prema istraživanju različitih tehnika dubokog tiska (suha igla, bakropis , rezervaš, akvatinta). Polaznici će izraditi svoje vlastitu grafiku te ja otisnuti u ograničenoj nakladi. Radionica je namijenjena učenicima srednjih škola, posebno onima koji se pripremaju za studij likovnih umjetnosti, grafike i grafičkog dizajna., ali i ostalim zainteresiranim građanima. Radionica će se odvijati u trajanju 2 dana, 12 sati u 2 termina.
Voditelj radionice slikar i grafičar Dalibor Lovrić.
Mjesto održavanja: Sveučilišna galerija "Vasko Lipovac", Ruđera Boškovića 31
Termin održavanja: