Studenti Sveučilišta u Splitu su se priključili studentima s devet sveučilišta i veleučilišta na najvećem hrvatskom natjecanju: UniSport Finalsu. Drugu godinu zaredom natjecanje se održava u Rovinju od 17. do 19. svibnja u pet različitih sportova. U istarskom gradiću bit će poznati novi prvaci RH za aktualnu akademsku godinu u pet sportova – košarci, odbojci, futsalu, tenisu i šahu. Upravo su studenti sportaši iz navedenih sportova tijekom ove akademske godine osigurali svoje mjesto na UniSport Finals-u. U Rovinju će se nadmetati reprezentacije sa sljedećih sveučilišta i veleučilišta: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Zagrebu, Veleučilište VERN', Tehničko veleučilište u Zagrebu i Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru. Nakon intezivnih priprema, 100 sportaša Sveučilišta u Splitu se natječe uz brojne studente koji će im se kao podrška priključiti u Rovinju. Želimo mnogo sreće našim studentima u Rovinju!