Koncertom Petra Čulića u utorak, 29. listopada, u 19.30 sati u Sveučilišnoj galeriji "Vasko Lipovac", R. Boškovića 31, započet će manifestacija 7. Dani klasične gitare. Ulaz na koncert je besplatan. Na koncertu će biti izvedena djela: Ivan Padovec (1800 – 1873): Varijacije na temu iz opere Norma V. Bellinija, Op. 16 Carlo Domeniconi (1947) : Koyunbaba, op. 19 - Moderato - Mosso - Cantabile - Presto Georg Philipp Telemann (1681 – 1767): Fantasia I - Largo Mario Nardelli (1927 -1993): - Dubrovački stari tramvaj - Omaggio a Boris Ulrich - Folklorna impresija br. 2 Petar Čulić (1986): Vjerovati Mauro Giuliani (1781 – 1829): Grande ouverture, Op. 61 Dani klasične gitare“ je manifestacija koja objedinjuje koncerte vrhunskih umjetnika, predavanja i predstavljanje hrvatskog glazbenog stvaralaštva za gitaru, seminare i radionice sa mladima u cilju njihovog usavršavanja i postizanja izvrsnosti na sviračkom i umjetničkom polju. Kroz gostovanja gitarista iz različitih dijelova Hrvatske i inozemstva otvaraju se mogućnosti suradnje među gitaristima svih generacija, a gostovanjima svjetski priznatih gitarista Split se dodatno potvrđuje kao jedan od kulturnih-gitarističkih centara Hrvatske i Europe. Program manifestacije se nalazi u prilogu. Petar Čulić rođen je 26. lipnja 1986. godine u Splitu. Magistrirao je u srpnju 2008. godine na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu u klasi prof. Gorana Listeša. Studij je upisao u kvoti „posebno nadareni“ prije završene srednje škole. Dobitnik je dviju rektorovih nagrada u akademskoj godini 2005./2006. – za izvanredne rezultate postignute tijekom studija te za izuzetna umjetnička ostvarenja. Školovanje nastavlja na poslijediplomskom studiju u Koblenzu (u Njemačkoj) na privatnoj akademiji „Koblenz International Guitar Academy“ u klasi prof. Huberta Käppela, a završava ga u svibnju 2010. godine s najboljim uspjehom. Trenutno pohađa doktorski studij na prestižnom sveučilištu “University of Surrey” (u Engleskoj) u klasi profesora Stephena Gossa. Broji više od tisuću nastupa širom domovine i u mnogim gradovima poput Sydneya, Buenos Airesa, Washingtona, Melbourna, Rio de Janeira, Bogote, Londona, Beča, Pariza, Pertha, Bruxellesa, Brasilije, Sao Paula, Calija, Curitibe, Rima, Atene, Kaira. Na državnim natjecanjima je osvojio pet prvih nagrada kao solist te tri prve nagrade kao član komornih sastava. Osvojio je brojne nagrade i na međunarodnim natjecanjima. Pobjednik je Ciklusa koncerata mladih glazbenika mo. Vinko Lesić 2013./2014. Svirao je kao solist s Rheinische Philharmonie, Simfonijskim orkestrom Nacionalnog kazališta Claudio Santoro u Brasiliji, Mozart orchestra, Komornim orkestrom grada Curitibe, Simfonijskim orkestrom Crne Gore, Komornim gudačkim orkestrom Hrvatske glazbene mladeži, Orkestrom HNK Split i drugima. Izdao je 3 nosača zvuka, posljednji za izdavačku kuću Menart. Od samih početaka gitarističkog školovanja bavi se i skladanjem, a prvu veću inspiraciju za skladanje našao je u knjizi „Mali princ“ književnika Antoinea de Saint-Exupérya. Petar Čulić je službeni prestavnik D’Addario žica, te svira na gitari Leonarda de Gregoria.