Izložba slikarice Jagode Kecman je svečano otvorena u subotu 9.11.2019. u prepunoj Sveučilišnoj galeriji „Vasko Lipovac“. Ugled koji Jagoda ima potvrdili su brojni njeni prijatelji i sugrađani svojim dolaskom na otvorenje. U društvu autorice predstavljena je izložba, a posjetitelji su mogli uživati u novim radovima koji su nastali u protekloj godini dana, s izvedeni su u tehnici akril na platnu. Vidljiv je pomak Jagodinog rada koji se očituje uvođenjem likova i figuracije koji čine svojevrstan zaokret od dosadašnjeg slikarskog izričaja koji je u većoj mjeri bio određen pejzažnim elementima. Tonći Šitin kustos ove izložbe naglasio je duboku povezanost Jagodinog prostora u kojem živi, intime, te kako se radi o slikarici koja svoju ekspresiju izražava brzim i igrivim potezima kista što se očituje u trenutnom raspoloženje koje prenosi na platno.“ Ovom izložbom Jagoda je pokazala da je sjajan kolorist, njezini radovi su kompatibilni s poezijom koju piše, a koja je puna radosti i vječne povezanosti s prirodom u kojoj pronalazi izvor svog likovnog i književnog postojanja. Sve je to proizašlo iz svijeta koji je okružuje i ova izložba nudi dosta radosti, veselja, svjetla i nove nade koje ulijeva onima koji je pomalo i gube u današnjem svijetu“, zaključio je Šitin. Na kraju se autorica i sama obratila nazočnima zahvalivši se na podršci kao i svima koji su sudjelovali u realizaciji izložbe. U glazbenom-dramsko dijelu otvorenja je nastupila umjetnica Mejrema Reuter. Izložba ostaje otvorena do 19. studenog 2019.