U srijedu, 22. ožujka 2017. u multimedijalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice, studenti sociologije i njihovi profesori-mentori pri Filozofskom fakultetu u Splitu priredili su tribinu Hommage Pepiti Turini. Susret su inicirali Filozofski fakultet i Hrvatska matica iseljenika, podružnica Split. Uz projekciju kratkog filma autorice Branke Bezić Filipović, o životu ove značajne čileanske književnice hrvatskog porijekla, studenti su održali prezentaciju o njenom književnom opusu i novinarskom djelovanju. Recitirali su  na hrvatskom i španjolskom jeziku nekoliko ulomaka iz njenih knjiga, a za kraj je putem Skypa cijeli skup pozdravila Karen Turina, kćer Pepite Turine koja živi i radi u dalekom Čileu. Izrazila je zahvalnost i zadovoljstvo ovakvom gestom te istaknula da je i dijaspora u Čileu informirana o ovom susretu, koji je prigodno održan u vrijeme datuma rođenja njene majke.