Kulturna manifestacija Dan Ekvadora održat će se u srijedu, 5. travnja, s početkom u 19 sati u multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice u Splitu, R. Boškovića 31. Događaj organiziraju Sveučilište u Splitu, Sveučilišna knjižnica, Filozofski fakultet – Centar za hrvatske studije u svijetu i Hrvatska matica iseljenika, podružnica Split. U sklopu ove manifestacije održat će se projekcija dokumentarnog filma o običajima u Ekvadoru, dok će o Hrvatima u toj zemlji govoriti Branka Bezić Filipović, predsjednica splitske podružnice Hrvatske matice iseljenika. Posjetitelji će imati priliku razgledati izložbu nakita od tague, a održat će se i lutrija iznenađenja. U programu će sudjelovati studenti Filozofskog fakulteta, Centra za hrvatske studije u svijetu. Ulaz je slobodan za sve zainteresirane.
Plakat dan Ekvadora