Hrvatsko filozofsko društvo i Odsjek za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu ove godine po jedanaesti put organiziraju međunarodni filozofski i interdisciplinarni simpozij Mediteranski korijeni filozofije, koji će se održati od 6. do 8. travnja 2017. godine u dvorani Filozofskog fakulteta u Splitu, Poljana kraljice Jelene 1/III.

Simpozij se odnosi na filozofsko, ali i interdisciplinarno promišljanje specifičnosti mediteranskog multikulturnog prostora koji je iznjedrio aktualne međucivilizacijske napetosti koje prijete globalnim sukobom civilizacija, ali i otvaraju mogućnosti dijaloga i pomirenja. Ovogodišnji skup uz redovan program izlaganja uključuje i predstavljanja dviju knjiga te okrugli stol posvećen Predragu Matvejeviću.

Program skupa i knjižica sažetaka nalaze se u prilogu.

XI.Mediteranski korijeni 2017. - Knjižica sažetaka