U multifunkcionalnoj dvorani Sveučilišne knjižnice u Splitu održana je 12. travnja kulturna manifestacija Dan Argentine u organizaciji Hrvatske matice iseljenika, podružnice Split i Filozofskog fakulteta u Splitu.

Predsjednica podružnice gđa Branka Bezić je odmah na početku istaknula Ivana Vučetića koji je s otoka Hvara 1884. god. emigrirao u Argentinu, grad La Plata, a koji je dao vrlo značajan doprinos svjetskoj forenzičnoj znanosti svojim izumom tj. vlastitim sistemom za klasifikaciju otisaka prstiju. Nadalje je spomenuto kako najveći broj hrvatskih iseljenika u Argentini potječe s otoka Brača. Mnoga prezimena i familije su nestala s tog otoka, ali još uvijek postoje upravo u Argentini. Broj iseljenika se kreće oko 250000. Okupljenima se obratio i Alejandro Plenković, potomak hrvatskih iseljenika čiji je djed početkom 20. st emigrirao u Argentinu iz Bola na otoku Braču.