Veslačke ekipe Sveučilišta iz Oxforda slavile su u muškoj i ženskoj konkurenciji na utrci sveučilišnih osmeraca koja je danas na regatnoj stazi u Spinutu održana u sklopu XVI. Međunarodne veslačke regate Sveti Duje. U utrci je ukupno sudjelovao 21 osmerac – 12 u muškoj i 9 u ženskoj konkurenciji – a ovim slavljem Oxfordovci su popravili prošlogodišnji rezultat bez medalje. Veslačke legende britanskih sveučilišta Oxford i Cambridge te legende HVK Gusar tradicionalno su odmjerile snage na revijalnoj Utrci legendi koja se u nedjelju, 7. svibnja, u 12:30 održala u splitskoj luci u sklopu 16. Međunarodne veslačke regate Sveti Duje. Za slavlje su bile potrebne dvije pobjede, što je glatko za rukom pošlo legendama sveučilišta Oxford koje su pobjedama u prvim dvama trkama na regatnoj stazi duljine 220 metara, slavile nad konkurencijom. Sukladno ostvarenim vremenima na utrkama, drugo mjesto je pripalo njihovim rivalima iz Cambridgea, dok je domaća ekipa legendi HVK Gusar ove godine zauzela treće mjesto. Ovogodišnje izdanje Utrke legendi pratio je i predsjednik Vlade Republike Hrvatske, Andrej Plenković, zajedno s članovima Vlade te rektorom Sveučilišta u Splitu, Šimunom Anđelinovićem i predstavnicima Organizacijskog odbora Regate.