U utorak 19.09.2017. u 20 sati solistički recital japanske pijanistice Yoko Nishii.
Koncert, ujedno i prvi u novoj sezoni koncertnog djelovanja Glazbene mladeži, održat će se u glazbeno-scenskoj dvorani Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu , Zagrebačka 3.

Koncert se održava u sklopu Ciklusa muzikoloških predavanja, koncerata i predstavljanja „Musicology – from local to global” u suradnji Studentskog zbora Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu i Glazbene mladeži Split. Koncert gđe. Nishii ostvaren je u suradnji sa Veleposlanstvom Japana u Republici Hrvatskoj i Službom za kulturu, umjetnost i staru gradsku jezgru Grada Splita.
Na programu su brojni autori; Kozaburo Hirai, Kosaku Yamada, Božidar Kunc, Dora Pejačević, Felix Mendelssohn, Franz Liszt, Robert Schumann.
Ulaz je slobodan!