Studentski bendovi u Tinelu ispunili su nas nadom da strojevi još dugo neće zamijeniti ljude. Čak i vrlo kvalitetna snimka ne može nadomjestiti sviranje uživo gdje izvođači neposredno prenose emocije na publiku, a isto važi i u suprotnom smjeru. Večer je otvorio mladi autorski bend Statter. Vrlo zanimljiv autorski rad ovih mladih studenata čine pjesme na hrvatskom jeziku. Loopsi su s druge strane u najvećoj mjeri bazirali repertoar na stranim hitovima koje sjajno izvode, na sebi svojstven način. Sve su obrade pune invencija i glasovnih bravura odlične Kristine Boban, pjevačice grupe. Z bend nas je podsjetio na domaće i strane pjesme koje nikad neće zastarjeti, to je bend bogatog zvuka i toplog izričaja.