U organizaciji Sveučilišne knjižnice i Hrvatsko-njemačkog društva Split, u subotu 3. veljače svečano je otkrivena bista Johannesa Gutenberga povodom 550. godišnjice smrti. Bista izumitelja tiskarskog stroja i autora prve tiskane publikacije rad je rad je akademskog kipara Tomislava Šalova, a javnosti je predstavljena u Sveučilišnoj galeriji „Vasko Lipovac“. O značenju Johannesa Gutenberga govorio je Milan Pelc, voditelj projekta i ravnatelj Instituta za povijest umjetnosti u Zagrebu, a predstavljena je i knjiga „Gutenbergova revolucija" autora Zorana Ribarovića, predsjednika Hrvatsko-njemačkog društva i Vesne Imbrišimović. Ribarović je istaknuo kako danas postoji svega 5 spomenika u Europi u čast Gutenberga, te da je posljednji podignut u Beču prije više od stotinu godina. „Gutenbergov spomenik u Split prvi je u Hrvatskoj“, kazao je, među ostalim, Ribarović. Pozdravivši sve prisutne, zamjenica gradonačelnika Jelena Hrgović izrazila je zadovoljstvo što je Split dobio poprsje svjetskog velikana. Svečanosti su nazočili i župan Blaženko Boban, koji  je svečano otkrio bistu, rektor Sveučilišta u Splitu dr.sc. Šimun Anđelinović, prorektor za kvalitetu, kulturu i umjetnost dr.sc.Branko Matulić  i ravnateljica Sveučilišne knjižnice Mirta Matošić. U glazbenom dijelu programa nastupio je sveučilišni pjevački zbor „Silvije Bombardelli", pod ravnanjem Anamarije Tadin. Gutenbergova bista je dar Hrvatsko-njemačkog društva Sveučilišnoj knjižnici, koja je zasigurno pravo mjesto za ovakav spomenik.