U organizaciji Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta u Splitu, prof. dr. sc. Vincent Gaffney sa Sveučilišta u Bradfordu (Velika Britanija) održat će se predavanje "Seeing beyond the Stones: Research in the Stonehenge Landscape" danas (14. svibnja 2018.) s početkom u 19:00 sati. Predavanje će se održati u prostorima na Peristilu, Poljana Kraljice Jelene 1, na trećemu katu.
Prof. Gaffney je priznati znanstvenik na području arheologije i digitalne humanistike te jedan od vodećih stručnjaka u primjeni novih tehnologija u istraživanju krajolika i dokumentiranju baštine. U više je navrata radio i u Dalmaciji, gdje je s međunarodnim i kolegama iz Arheološkog muzeja u Splitu početkom devedesetih proveo "Projekt Jadranski otoci", gdje su po prvi put objedinjeni svi dostupni podaci, ali i sustavno dokumentirani spomenici i lokaliteti u prostoru na otocima Hvaru, Braču, Šolti, Visu i Palagruži.